KONST / Litografier / Färglitografi 9478696
nr 947 8696
Kristina Jöred
(1913-2003), Sverige
Färglitografi, Kristina Jöred (f. 1913), vaktparaden, 2/300, signerad, motivet: 43x53
Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 mars 2015
kl 20:12:00
9/3 14:44:05
Kristina Jöred
Läs mer om Kristina Jöred